Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBadania statystyczne dotyczące rejestru EKAER

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marcin Karaskiewicz | 2015-10-29 15:43:34
badania, ekaer

Niemiecko-Węgierska Izba Handlowo-Gospodarcza (NWIHG) przeprowadziła badania dotyczące systemu EKAER. W badaniach wzięło udział 195 przedsiębiorstw.

Wyniki badań wykazały, że obciążenia administracyjne oraz koszty rejestracji w systemie okazały się mniejsze niż się spodziewano, głównie dzięki wprowadzonym poprawkom w systemie wypracowanych po konsultacjach branżowych w marcu br.

82% firm zadeklarowało, że maksymalnie dwóch pracowników obsługuje system EKAER, w kolejnych 14% firm od 3-5 pracowników, zaś w 4% nawet 6 pracowników. 50% badanych szacuje koszt roczny związany z systemem EKAER na 1 mln HUF, kolejne 43% ocenia koszt pomiędzy 1-10 mln HUF, zaś co dziesiąty badany ocenia koszt na sumę ponad 10 mln HUF.

Większość firm nie odnotowała problemów związanych z ochroną danych. W przypadku firm, które odnotowały tego typu problemy, ich źródłem były na ogół kontakty między poszczególnymi firmami z tej branży lub wewnętrzne procesy w danej firmie.

Badania wykazały, że w 37% firm odnotowało opóźnienia spowodowane systemem EKAER przy wychodzących transportach, natomiast 45% badanych stwierdziło, że miało opóźnienia w otrzymaniu przychodzących transportów.

NWIHG proponuje dalsze rozpatrzenie możliwości rozszerzenia grupy towarów, które nie byłyby objęte systemem EKAER lub podlegałyby uproszczonej procedurze rejestracji.

Od września zmieniła się lista towarów o wysokim stopniu ryzyka.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert