Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObowiązkowa rejestracja przedsiębiorców w izbie gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 16:05:54
polska, węgry, lengyelország, magyarország

1 stycznia 2012 roku na Węgrzech wszedł w życie obowiązek zgłaszania przedsiebiorców do rejestru prowadzonego przez lokalną izbę przemysłowo-handlową (területi kereskedelmi és iparkamara), właściwą ze względu na siedzibę przedsibiorcy. Obowiązkowi temu podlegają wszyscy nowopowstający i już istniejący przedsiębiorcy (zarówno prowadzący działalność jednoosobowo, jak i spółki), za wyjątkiem rolników i przedsiębiorstw prowadzących rolniczą działalność gospodarczą.

1 stycznia 2012 roku na Węgrzech wszedł w życie obowiązek zgłaszania przedsiebiorców do rejestru prowadzonego przez lokalną izbę przemysłowo-handlową (területi kereskedelmi és iparkamara), właściwą ze względu na siedzibę przedsibiorcy. Obowiązkowi temu podlegają wszyscy nowopowstający i już istniejący przedsiębiorcy (zarówno prowadzący działalność jednoosobowo, jak i spółki), za wyjątkiem rolników i przedsiębiorstw prowadzących rolniczą działalność gospodarczą. Nowopowstające przedsiębiorstwa są zobowiązane do złożenia wniosku o wpis do rejestru prowadzonego przez izbę gospodarczą w ciągu 5 dni od zarejestrowania przez sąd rejestrowy. Już istniejące spółki powinny złożyć taki wniosek w ciągu 60 dni od wejścia w życie ustawy, najpóźniej do 1 marca 2012 roku. Wniosek o rejestrację wypełnia się na gotowym formularzu, który może być złożony w trybie registracji online na stronie Węgierskiej Izby Handlowej i Przemysłowej (http://www.mkik.hu/), a także wysłany pocztą, pocztą elektroniczną, faksem lub złożony osobiście we właściwej izbie.

Wraz z wnioskiem o umieszczenie w rejestrze prowadzonym przez izbę gospodarczą, należy dokonać opłaty w wysokości 5.000 Ft na konto właściwej izby. Od 1 stycznia 2012 roku roczna opłata 5.000 Ft na realizację celów izby jest obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy. Warto jednocześnie zaznaczyć, że samo członkostwo w izbie pozostaje dobrowolne jak dotychczas, a zgłoszenie spółki do rejestru prowadzonego przez izbę nie powoduje jednoczesnego nabycia w niej członkostwa. Rejestry prowadzone przez izby gospodarcze będą ujawnione do publicznego wglądu najpóźniej do dnia 1 czerwca 2012 roku.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert