Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatki lokalne na Węgrzech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 16:04:55
polska, węgry, lengyelország, magyarország

Podatki lokalne na Węgrzech

Podatki lokalne na Węgrzech

Podatki lokalne (komunalne) od osób fizycznych

Obowiązkowi zapłaty podatków komunalnych podlegają te osoby fizyczne, które na terytorium właściwości lokalnego samorządu:

1. są objęte obowiązkiem podatkowym od budynków i gruntów, oraz

2. dysponują prawem dzierżawy lokalu, będącego własnością osoby nie będącej osobą fizyczną

W przypadku, gdy podmioty w ramach umowy dzierżawy są współnajemcami, za podmiot podatkowy należy uznać każdą osobę fizyczną, wymienioną w umowie najmu sporządzonej w formie pisemnej przez każdego z współnajemców i przekazanej do urzędu skarbowego. W przypadku braku takiej umowy, współnajemcy solidarnie, po równo są podmiotami podatkowymi.

Odnośnie powstania i wygaśnięcia zobowiązania podatkowego stosuje się regulacje stosowane przy podatku od budynków i od gruntów.

Górna granica wymiaru rocznego podatku od budynków, oraz podatku gruntowego odnośnie poszczególnych przedmiotów podatkowych, jak również prawa dzierżawy lokalu wynosi najwyżej 17.000 forintów, z tym, że od roku 2006 organ przedstawicielski samorządu może podnieść wielkość podatku poprzez zastosowanie współczynnika zmian poziomu cen detalicznych ogłoszonych przez KSH (GUS) na rok 2003 oraz na 2 lata wstecz od roku podatkowego, dostosowując je do wymagań ekonomicznych organu samorządowego oraz do możliwości podmiotów obciążonych tym podatkiem.

Osoba fizyczna powinna opłacać należności podatkowe w dwóch równych ratach, raz na pół roku; do 15 marca oraz do 15 września roku podatkowego.

Podatki komunalne od przedsiębiorców

Podatek komunalny dla osób prawnych ustala każdy samorząd samodzielnie, w związku z powyższym należy zwrócić się o informacje dot. tego podatku do lokalnego samorządu, w którym podmiot ma swoją siedzibę.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert