Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGospodarka Węgier w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-03-22 16:28:43
węgry, gospodarka węgier, 2017, zagraniczne biuro handlowe w budapeszcie, zbh budapeszt, paih, opracowanie

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem na temat gospodarki Węgier w 2017 roku przygotowanym przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Budapeszcie.

Jak wynika z raportu Economic Outlook, tegoroczny wzrost gospodarczy Węgier wyniesie blisko 4%, jednakże w kolejnych dwóch latach zakładany jest wolniejszy wzrost PKB - nawet 2,8% w 2019 roku. Motorem wzrostu mają być dotacje unijne oraz inwestycje rozwojowe firm prywatnych. Do wzrostu ma się także przyczynić konsumpcja gospodarstw domowych, ale przy okazji oceny węgierskiej gospodarki OECD stwierdza, że rozkręcająca się - z powodu rosnącego popytu wewnętrznego - inflacja niszczy konkurencyjność i zawęża możliwości eksportowe.

 

W swej jesiennej prognozie Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył prognozę węgierskiego wzrostu gospodarczego o 0,3% - z 2,9% do 3,2% PKB. Zdaniem MFW w przyszłym roku węgierska gospodarka będzie rosła w tempie 3,4% PKB (wzrost o 0,4% w porównaniu do kwietniowej prognozy), a w 2019 roku - 2,8% PKB (wzrost o 0,2% w porównaniu do kwietniowej prognozy). MFW szacuje w br. inflację na poziomie 2,5%, w 2018 roku - 3,2%, a w 2019 - 3%. MFW nie zrewidował więc swoich prognoz inflacyjnych w porównaniu z ostatnią, wiosenną prognozą. Stopa bezrobocia ma się obniżyć do 4,4% w br. i 4,3% w przyszłym roku. MFW nie zmienił też prognozy dotyczącej deficytu budżetowego, który w obecnym i przyszłym roku ma wynieść 2,6% PKB, a w 2019 roku 2,3% PKB. MFW zrewidował prognozę dotyczącą poziomu długu publicznego, który wyniesie w 2018 roku 71,3% PKB (o 0,6% mniej niż w wiosennej prognozie), a w 2019 roku 70,2% PKB (o 0,7% mniej niż w wiosennej prognozie).

 

Źródło: Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Budapeszcie

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert