Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRegulacje w przemyśle spożywczym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marcin Karaskiewicz | 2017-01-04 13:51:11
zmiany w węgierskiej księdze żywności

zmiany w Węgierskiej Księdze Żywności

Od 1 stycznia 2017 roku weszła w życie zmiany w Węgierskiej Księdze Żywności.

Według najnowszych zmian, zawartość soli w surowej szynce, szynce i łopatce chłopskiej oraz w boczku nie może przekroczyć 6%.

W kolejnym kroku, od 1 lipca 2017 roku, o kolejny 1% należy obniżyc zawartość soli w w/w produktach. Dla szynki gotowanej poziom zawartości soli od 1 lipca 2017 roku wyniesie 3,5%.

W przypadku zmian dotyczących produktów i przetworów mięsnych, które weszły w życie już z dniem 21 lipca 2016 roku, przedsiębiorstwa dostały roczny okres karencji. Zmiany nastąpiły w składzie czystego mięsa. W wędlinie wynosi 50%, w parówkach i mortadeli 51%, serdelkach 55%. Zawartość wątroby w pasztecie mięsnym rośnie z 12 do 25%.

Dalsza znaczące zmiany dotyczą oznakowania produktów i przetworów mięsnych. Na oznakowaniu należy uwzględnić gatunek zwierzęcia, jeśli jego mięso stanowi co najmniej 70% składu produktu, a 80% w przypadku dziczyzny i dziczyzny hodowlanej.

W przypadku produktów piekarniczych, od 21 grudnia 2016 r. weszły w życie zmiany dotyczące gatunków chleba. Dzięki temu powstały nowe grupy produktów, których odpowiedni skład odpowiada wymaganiom zdrowego żywienia. Nowym składnikiem produktów piekarniczych stała się gryka.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowe...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Maszyny i urządzenia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowej,...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Wentylacja pomieszczeń czystych – usługi pomiarowe

Nawiążemy współpracę z firmami projektującymi systemy wentylacji w pomieszczeniach czystych (Clea...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert