Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTzw. ,,wpływ Mercedesa” na wzrost produkcji przemysłowej w październiku br.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 16:55:51
polska, węgry, lengyelország, magyarország

W październiku br. odnotowano wzrost produkcji przemysłowej o 6% r/r. Wzrost odnotowano m.in. w produkcji pojazdów na eksport. Dane oczyszczone z czynników kalendarzowych pokrywają się z danymi nieoczyszczonymi.

W październiku br. odnotowano wzrost produkcji przemysłowej o 6% r/r. Wzrost odnotowano m.in. w produkcji pojazdów na eksport. Dane oczyszczone z czynników kalendarzowych pokrywają się z danymi nieoczyszczonymi.

Do wzrostu, oprócz produkcji pojazdów oraz powiązanych z nią działalnością dostawców, przyczyniła się również produkcja w sektorze spożywczym.

W okresie styczeń‑ październik br. produkcja przemysłowa była o 0,7% większa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W okresie styczeń-październik br. produkcja przemysłowa na eksport była większa o 4,2% (w październiku o 10,8%) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Produkcja przemysłowa na rynek wewnętrzny w okresie styczeń-październik br. ukształtowała się na poziomie 1,9% niższym niż przed rokiem (w październiku wzrosła o 5,3%).

Produkcja pojazdów na eksport w październiku br. była wyższa od 28,4% niż przed rokiem i był to najlepszy wynik od sierpnia 2011 r. Produkcja aut na rynek wewnętrzny w październiku br. była większa o 37,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ilość zamówień na nowe pojazdy wzrosła o 19,5% w październiku br., a całkowity portfel zamówień był na koniec października większy o 35,6% w porównaniu z końcem października 2012 r.

W stosunku do października ubiegłego roku wzrost produkcji w sektorze wytwórczym odnotowano w 9 wśród 13 działów przemysłu, w pozostałych 4 zaś spadek wyniósł pomiędzy 0,6 a 8,2%. W drugim, najważniejszym po produkcji pojazdów dziale – produkcji komputerów, przyrządów elektronicznych i optycznych – zanotowano spadek produkcji o 8,2% w tym okresie.

W październiku br. ilość zamówień w sektorze wytwórczym była większa o 5,9% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ilość nowych zamówień na eksport wzrosła natomiast o 4,6%, nowych zamówień na rynek wewnętrzny o 14,2%. Całkowity portfel zamówień sektora wytwórczego był na koniec października br. wyższy o 23,4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Jako komentarz do tych wyników, Instytut Badania Rynku GKI Gazdaság Kutató Zrt. podaje, że węgierski przemysł jest nadal silnie zorientowany na eksport, jednak dla dalszej poprawy wyników niezbędne jest ożywienie rynku wewnętrznego.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert