Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuE-handel na Węgrzech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 16:53:14
polska, węgry, lengyelország, magyarország

W roku 2013 znacznie wzrosły obroty największych krajowych graczy na rynku handlu elektronicznego tzw. e-handlu.

W roku 2013 znacznie wzrosły obroty największych krajowych graczy na rynku handlu elektronicznego tzw. e-handlu.

Podczas gdy w 2012 r. obroty sklepów internetowych w systemie koszykowym wyniosły 177 mld Huf, to na rok ubiegły szacuje się, że wzrosły one do poziomu 200 mld Huf. Wyniki mogą się okazać jeszcze wyższe po opublikowaniu danych nowych graczy typu Tesco czy eMAG, którzy w zeszłym roku – Tesco wiosną, zaś eMAG pod koniec roku – rozbudowały swoje usługi o sprzedaż online.

Obroty w detalicznej sprzedaży online na Węgrzech (w mld Huf)

2007 r.

2008 r.

2009 r.

2010 r.

2011 r.

2012 r.

2013 r.

45

61

99

133

155

177

200*

* wielkość szacunkowa Źródło: ENET

Obroty firmy Extreme Digital Zrt. wyniosły 21 mld Huf, to o 40% więcej niż w roku ubiegłym. Jak przyznał Pan Balázs Várkonyi, prezes spółki Extreme Digital Zrt., w tym spektakularnym wzroście wielką rolę odegrała sprzedaż online i z 16 mld Huf obrotów na rynku krajowego aż 55-60% stanowił właśnie ten rodzaj sprzedaży. Dochody z rynku krajowego wzrosły o 30%, zaś z rynków zagranicznych – Słowacji, Czech, Rumunii i Chorwacji, na które to rynki weszli zeszłą wiosną – wzrosły jeszcze bardziej. Według Pana Balázsa Várkonyiego ilość zamówień online wzrosła o 40% w porównaniu z rokiem poprzednim. W jego opinii pokazuje to otwarcie się rynku na tego typu sprzedaż. Wejście firmy Extreme Digital Zrt. na rynek chorwacki przyniósł szybszy wzrost sprzedaży niż zakładano i osiągnął w zeszłym roku 1 mld Huf obrotów. Mógł się przyczynić do tego fakt, że w Chorwacji otworzono również sklep stacjonarny tzw. offline. Zarząd spółki liczy na podobny wzrost w 2014.r . W tym celu poszerzono portfolio produktów, a także podjęto decyzję o rozpoczęciu sprzedaży na rynkach Słowenii i Bułgarii.

Sklep internetowy Játéknet.hu., największy krajowy sklep internetowy sprzedający zabawki, osiągnął w zeszłym roku 1,4 mld Huf obrotów, co stanowi 40% wzrost w porównaniu z 2012r.. W opinii Pana Ákosa Bognára, jednego z założycieli i prezesa firmy Játéknet.hu, rynek sprzedaży zabawek online na Węgrzech jest wart ok. 4-5 mld Huf. Z doświadczenia firmy Játéknet.hu najczęstszym sposobem zapłaty za zakupy online jest zapłata przy odbiorze towaru, chociaż w porównaniu do 2012 r. o 20 % wzrosła wartość transakcji płaconych kartą płatniczą, jednak w punktach odbioru offline aż 40-50% transakcji jest już płacona kartą płatniczą.

Vatera – portal drobnych ogłoszeń należący do Grupy Allegro – został na jesieni zupełnie odnowiony. Największa krajowa internetowa strona aukcyjna odnotowała w okresie przedświątecznym 600 tys. wejść na stronę z dostępnymi 4-5 mln produktami. Na portalu z 2,5 mln użytkownikami zarejestrowano ok. 30 mln aukcji i ok. 60 mln ogłoszeń o produktach z ustaloną z góry ceną. Portal ogłoszeniowy Apród.hu, również należący do Grupy Allegro, stał się liderem na rynku portali internetowych z drobnymi ogłoszeniami z 53 mln opublikowanych ogłoszeń na stronie w ciągu roku i wzrostem ilości dostępnych bieżących ogłoszeń z 1,6 mln w 2012 r. do 2,3 mln w 2013r. Do Grando.hu – supermarketu internetowego – dołączyło w 2013r. kilkaset sprzedawców, w najmocniejszych miesiącach Grando osiągnął o 20% większe wyniki sprzedaży niż obrót portalu Vatera.

WPHI Budapeszt

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert