Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost usług linii czarterowych na budapeszteńskim lotnisku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 16:47:47
polska, węgry, lengyelország, magyarország

Odnotowano dalszy wzrost udziałów tanich linii lotniczych w obsłudze ruchu lotniczego odbywającego się z lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. W zeszłym roku z 8,5 mln pasażerów korzystających z budapeszteńskiego lotniska aż 53% wybrało usługi tanich linii lotniczych, 42% wybrało tradycyjne linie lotnicze, 4% skorzystało z czarterowych lotów, 1 % z innego rodzaju przewoźników.

Odnotowano dalszy wzrost udziałów tanich linii lotniczych w obsłudze ruchu lotniczego odbywającego się z lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. W zeszłym roku z 8,5 mln pasażerów korzystających z budapeszteńskiego lotniska aż 53% wybrało usługi tanich linii lotniczych, 42% wybrało tradycyjne linie lotnicze, 4% skorzystało z czarterowych lotów, 1 % z innego rodzaju przewoźników.

Francusko-holenderskie tanie linie lotnicze Transavia zaoferowały nowe połączenie na trasie Budapeszt-Paryż Orly. Pojawienie się nowej linii daje możliwość pasażerom wyboru pomiędzy czterema liniami lotniczymi mającymi połączenia do trzech paryskich lotnisk. W ostatnich latach dynamicznie wzrastał ruch pasażerski na linii Paryż-Budapeszt. Paryż stał się drugim najczęściej wybieranym z budapeszteńskiego lotniska celem podróży i wyprzedził takie miasta jak Bruksela czy Frankfurt. Na pierwszej pozycji znajduje się oczywiście Londyn, do którego aż pięć linii lotniczych oferuje swoje loty do czterech londyńskich lotnisk.

Wzrosła również liczba lotów czarterowych. Więcej biur zdecydowało się na tę formę przewiezienia swoich klientów do miejsc docelowych. W opinii Pani Judit Molnár, rzecznika prasowego MUISZ – Stowarzyszenia Węgierskich Biur Podróży i Operatorów Turystycznych biura podróży jak na razie zamówiły zbyt dużo lotów, ale zapewne po zgłoszeniu się klientów będą mogli skorygować ich ilość poprzez połączenie konkretnych grup. Nowością na rynku jest kierunek do Dubrovnika, dokąd, po dwudziestu latach przerwy, biuro podróży Green Travel od lipca tego roku rozpocznie loty czarterowe. Samolot, mogący przewieść 180 lotów, planowo będzie latał do tego chorwackiego miasta do 26 sierpnia. Pani Molnár dodała również, że, jak co roku przed sezonem, ofert biur podróży jest bardzo dużo, ale w jej opinii dość szybko nastąpi równowaga pomiędzy podażą i popytem, i żadne z biur nie powtórzy losu Best Reisen, które w zeszłym roku zbankrutowało.

Wzrost rynku czarterowego widać również w decyzji firmy Travel Service, która w tym roku udostępniła na lotnisku w Budapeszcie aż dwa samoloty do obsługi lotów czarterowych. Pan Attila Farkas, prezes firmy, powiedział, że ich optymizm wynika z faktu, iż obroty firmy osiągnęły poziom sprzed kryzysu, stąd decyzja o powiększeniu parku maszynowego dostępnego na budapeszteńskim lotnisku. Aktualnie 13 miast jest dostępnych poprzez sieć lotów czarterowych. Głównymi punktami docelowymi są Turcja, Grecja oraz Egipt.

W tym roku oczekuje się lepszego sezonu niż w roku ubiegłym. Potwierdzają to lepsze wyniki dla każdego miesiąca 2014r., które są wyższe w porównaniu r/r. W sezonie letnim 37 linii lotnicze oferuje loty do 85 punktów docelowych. W porównaniu choćby z lotniskiem w Wiedniu to nadal skromna oferta, gdzie w tym roku linie Air China otworzyły nowe połączenie Pekin-Wiedeń- Barcelona, a samoloty linii Korean Air od 4 czerwca do końca października będą latać na linii Seul-Wiedeń i Zurich. W pierwszym kwartale lotnisko w Wiedniu obsłużyło 21,5 mln pasażerów m.in. dzięki Austrian Airlines, Lufthansie, tanich liniach Germanwings czy Swiss, co daje o 0,5% więcej niż w tym samym okresie w roku 2013. O dawniej istniejących węgierskich liniach lotniczych Málev słychać już niestety tylko wieści typu ponowienia przez firmę likwidacyjną oferty sprzedaży ostatniego samolotu tej linii.

WPHI Budapeszt

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert