Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewodnik po krajowym systemie pomiaru nacisku na oś (TSM)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marcin Karaskiewicz | 2018-06-05 13:32:16
transport

transport

KRAJOWY SYSTEM POMIARU NACISKU NA OŚ (TSM)

TSM jest złożonym sieciowym systemem pomiarowym umożliwiającym mierzenie nacisku na oś pojazdu i ustalenie jego łącznej masy bez potrzeby zatrzymywania pojazdu, co umożliwia wyławianie przeciążonych pojazdów ciężarowych i nakładanie opłat dodatkowych.

Do tej pory pojazdy ciężarowe, które naruszały przepisy wskutek nadmiernego obciążenia, były wykrywane losowo poprzez zatrzymanie ich do kontroli i pomiar masy na miejscu. System TSM umożliwia natomiast pomiar masy brutto pojazdu za pośrednictwem 107 stacji pomiarowych rozmieszczonych w 89 punktach pomiarowych, wykorzystując czujniki zintegrowane z nawierzchnią drogi, które są w stanie zmierzyć nacisk na oś pojazdów przejeżdżających przez stację pomiarową.

System TSM jest powiązany z istniejącym elementami systemu egzekwowania opłat (UD). Środki kontroli systemu opłat UD są połączone z czujnikami zintegrowanymi z nawierzchnią drogi w punktach pomiarowych (czujniki WIM – masa w ruchu), które są w stanie ustalić nacisk na oś pojazdu w trakcie ruchu. Na podstawie pomiarów system ustala masę pojazdu brutto.

Wdrożenie systemu nie nakłada na objęte nim przedsiębiorstwa obowiązku uiszczania nowych płatności, jednak znacząco ułatwi egzekwowanie wymogów określonych w przepisach.

Więcej informacji na temat systemu TSM dostępnych jest w załączniku oraz na stronie: www.tengelysulymeres.hu

 

 
Pliki do pobrania

TSMKisokosPOL
pdf | 4.32 MB
Pobierz
TSMKisokosENG
pdf | 4.33 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert