Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewodnik po krajowym systemie pomiaru nacisku na oś (TSM)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marcin Karaskiewicz | 2018-06-05 13:32:16
transport

transport

KRAJOWY SYSTEM POMIARU NACISKU NA OŚ (TSM)

TSM jest złożonym sieciowym systemem pomiarowym umożliwiającym mierzenie nacisku na oś pojazdu i ustalenie jego łącznej masy bez potrzeby zatrzymywania pojazdu, co umożliwia wyławianie przeciążonych pojazdów ciężarowych i nakładanie opłat dodatkowych.

Do tej pory pojazdy ciężarowe, które naruszały przepisy wskutek nadmiernego obciążenia, były wykrywane losowo poprzez zatrzymanie ich do kontroli i pomiar masy na miejscu. System TSM umożliwia natomiast pomiar masy brutto pojazdu za pośrednictwem 107 stacji pomiarowych rozmieszczonych w 89 punktach pomiarowych, wykorzystując czujniki zintegrowane z nawierzchnią drogi, które są w stanie zmierzyć nacisk na oś pojazdów przejeżdżających przez stację pomiarową.

System TSM jest powiązany z istniejącym elementami systemu egzekwowania opłat (UD). Środki kontroli systemu opłat UD są połączone z czujnikami zintegrowanymi z nawierzchnią drogi w punktach pomiarowych (czujniki WIM – masa w ruchu), które są w stanie ustalić nacisk na oś pojazdu w trakcie ruchu. Na podstawie pomiarów system ustala masę pojazdu brutto.

Wdrożenie systemu nie nakłada na objęte nim przedsiębiorstwa obowiązku uiszczania nowych płatności, jednak znacząco ułatwi egzekwowanie wymogów określonych w przepisach.

Więcej informacji na temat systemu TSM dostępnych jest w załączniku oraz na stronie: www.tengelysulymeres.hu

 

 
Pliki do pobrania

TSMKisokosPOL
pdf | 4.32 MB
Pobierz
TSMKisokosENG
pdf | 4.33 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert