Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBranża samochodowa na Węgrzech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marcin Karaskiewicz | 2016-01-04 16:51:15
branża samochodowa na węgrzech

Branża samochodowa na Węgrzech

 

W ciągu ostatnich dwóch lat węgierski rząd udzielił wsparcia na poziomie 54,7 miliardów forintów siedmiu dużym przedsiębiorstwom z branży motoryzacyjnej, z których 3 największe działają w branży samochodowej: firmy Apollo Tyres, Audi i Takata.

W grudniu ub.r. dalsze 19 miliardów forintów zostało przeznaczone na wsparcie w/w przedsiębiorstw i utrzymanie utworzonych przez nie  2500 nowych miejsc pracy.

Firma Audi Hungaria otrzymała od rządu dotację o wartości 6 miliardów forintów do 32-miliardowej (106 milionów euro) inwestycji rozwoju fabryki w Győr, gdzie w latach 2015-2018, ma powstać 380 nowych miejsc pracy.

Obecnie firma zatrudnia 11 tys. osób, co wraz z dostawcami zapewnia pracę dla 20 tys. pracowników. W pierwszej połowie roku zakład wyprodukował 1.067.525 silników, o 1289 więcej niżw analogicznym okresie 2014 r.

Firma Apollo Tyres Kft. zainwestowała 146 miliardów forintów w zakład produkcyjny opon w miejscowości Gyöngyöshalász (975 miejsc pracy), otrzymując ponad 600 milionów forintów wsparcia .

Jeden z największych dostawców w branży samochodowej, japońska grupa przedsiębiorców Takata w Miskolcu rozpocznie produkcję poduszek powietrznych, inwestując 20,5 miliardów forintów i tworząc jednocześnie 1.000 nowych miejsc pracy.

Poza w/w firmami, wsparcie finansowe uzyskały trzy inne firmy z branży samochodowej: niemiecki Bosch, indyjski SMR, oraz japoński Exedy Dynax.

Prezes i dyrektor zarządzający Grupy Rába Holding - István Pintér poinformował, że holding zamierza zainwestować w produkcję  podwozi. Obecnie, rocznie ok. 100-120 tys. pojazdów ciężkiego transportu  otrzymuje kluczowe części zamienne lub podwozia produkcji Rába, co stanowi 5-6% światowego rynku. Firma zamierza zwiększyć swoją obecność na rynku europejskim, gdzie sprzedaje rocznie części samochodowe dla 60-70 tys. ciężkich pojazdów. Po trzyletnim okresie inwestycyjnym holding planuje zwiększyć swoją sprzedaż do 100 tys. pojazdów.

 

 

Źródło: Világgazdaság